O Offtopicarium

"Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie" - "Bracia Karamazow", Fiodor Dostojewski

Ideą Offtopicarium jest skupienie w jednym miejscu ludzi z twórczymi pomysłami i otwartą głową, lubiących dyskutować, tworzyć i rozwiązywać problemy, nie bojących się idei niekonwencjonalnych i "offtopicowych". Słowem - Ludzi, Którym Się Chce (patrz słowniczek).

Standardowe konferencje zazwyczaj są wąsko wyspecjalizowane i niewiele miejsca zostawiają na tematy "off topic"; dodatkowo, zwykle nie dają one możliwości na kontakt ludzi z różnych dziedzin czy środowisk.

Do kogo kierujemy inicjatywę? Celujemy w ludzi z różnorodnych dziedzin, m.in. doktorantów, osoby zaangażowane w startupy, inicjatywy społeczne, projekty informatyczne. Jesteśmy otwarci na pełne spektrum form i tematów - np. matematykę, programowanie i analizę danych, edukację i aktualne problemy społeczne, a także tworzenie rzeczy pięknych, acz niekoniecznie użytecznych.

Wspólnym mianownikiem ma być pasja i chęć do realizacji własnych pomysłów (poważnych i niepoważnych) oraz dzielenia się nimi. Jeśli organizujesz coś, bierzesz udział w ciekawym projekcie, masz pomysł na interesujące przedsięwzięcie czy też chcesz się podzielić wartościowym doświadczeniem życiowym - chętnie o tym usłyszymy!

Stawiamy na formułę "do it yourself" - to, jaką formę przybierze Offtopicarium, zależy tylko od uczestników. Zgłosić można pełnokrwiste warsztaty i błyskawiczne wystąpienia, wykłady krótkie, średnie i długie, dyskusje, wspólne kodowanie - słowem, dowolną formę podzielenia się własną wiedzą i ideami, także takimi, które nie mieszczą się w sztywnych ramach.

Próbkę zaproponowanych tematów znajdziesz w dziale Program.

Zaprzyjaźnione imprezy w zbliżonym duchu:

Słowniczek:

  • człowiek, któremu się chce
    • po prostu chce mu się i już, bez żadnego "ale"; ale patrz też - człowiek, któremu się nie chce
  • człowiek, któremu się nie chce
    • "a po co?", "pomysł niby fajny, ale nierealny", "a co ja z tego będę miał?", "nie mam czasu na takie głupoty", "jest dobrze, jak jest", "nie chce mi się", "co z tego, że wartościowe, skoro nie podrasuje mojego CV…"
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License